APLİKLER

Mekanlarda hem dekoratif amaçla hem de aydınlatmayı güçlendirmek amacıyla kullanılan ve duvara takılan aydınlatma malzemeleri aplik olarak adlandırılmaktadır. Uzun koridorlarda, yatak odalarında ve banyo girişlerinde daha yoğun olarak tercih edilen aplikler mevcut ışıklandırmanın bir uzantısı olabilir. Avize modelleri ile takım olacak aplik modelleri tercih edilebileceği gibi takım olmadan benzer konseptte aplik modelleri de rahatlıkla kullanılabilir. Aydınlatmanın arttırılması amacıyla daha çok öne çıkan aplik çeşitleri ahşap, metal ya da sertleştirilmiş plastikten üretilebilir. Genellikle metal çeşitleri ve döküm demirin tercih edildiği aplik modelleri dekorasyonda ön plana çıkmaktadır.

Aplik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aplik seçiminde mutlaka mekanın önemi çok fazla olmalıdır. Mekanda tercih edilen avize ve duvar dekorasyonu için kullanılan parçalar göz önünde bulundurulmadan duvar aplik çeşitleri değerlendirilmemelidir. Eğer karışık bir duvar dekorunuz varsa ve değiştirmeniz mümkün değilse aplik kullanmak riskli olabilir. Aplikler duvarlar daha gösterişli ve dikkat çekici bir hale getirdiğinden dolayı dekorasyonu bir anda karmaşaya çevirip daha göze batar hale getirebilirler. Bu yüzden mekanı kalabalıklaştırma riski mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Her mekan aplik kullanımını kaldırmayabilir. Modern tasarımların öne çıktığı alanlarda LED aplik çeşitleri aydınlatmayı güçlendirilen daha az dikkat çekeceğinden dolayı aplik kaldırmayacak alanlarda tercih edilmelidir. Yatak dolarında dekorasyona uygun tasarımları tercih ederken ışıklandırma ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Çocuk odalarında ise gece lambası olarak tercih edilecek apliklerin döküm ya da ağır metal olmasına gerek yoktur. Daha keyifli ve sevimli ürünleri kullanmak gerekmektedir.

Vurgularınızı Güzel Yapın

Aplikler her zaman daha iyi aydınlatma amacıyla kullanılmazlar. Şık bir dekorasyon detayı olarak duvar aplik modellerinin tercih edilmesine çokça rastlanmaktadır. Bir tabloyu öne çıkarmak ya da büyük bir odada belirli bir duvarı odanın genelinden ayırmak için aplik kullanımı tercih edilebilir. Dış mekanlarda ise hem aydınlatma hem de dekorasyon amacıyla kullanılan hava şartlarına karşı daha dayanıklı olan dış mekan aplik modelleri mutlaka incelenmelidir. Bahçe dekorasyonunda önemli bir yeri olan bu aydınlatma gereçleri ile dış mekan yemeklerinin ve toplantılarının daha şık olmasını sağlamak mümkündür.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş aplikler yurtiçi ve yurtdışından ilgi görmektedir.Firmamız yaptığı kaliteli işler ile pek çok yerlerden aplik siparişi almaktadır.Yaptığı kaliteli işler ile kendinden söz ettiren firmamız bir numara olma yolunda ilerlemektedir…

Anahtar Kelimeler: aplik , aplik modelleri , aplik fiyatları , led aplik , aplik lamba , duvar aplik , dış mekan aplik , banyo aplik , aplik çeşitleri , aplik aydınlatma , banyo aplik modelleri , duvar aplik modelleri , aplik fiyat , bahçe aplik modelleri , modern aplik