PASLANMAZ KORKULUK

Paslanmaz korkuluk sistemleri öncelikli olarak güvenlik sağlamak için kullanılıyor olsalar da dekoratif olarak da öne çıkmaktadırlar. Güvenliğin ön planda olması mutlak suretle gerekli olan paslanmaz korkuluk sistemleri için en önemli unsur yüksek güvenlik sağlamasıdır. Bu ürünlerin paslanmaz malzemelerden üretilmesi hem güvenlik hem de kullanım açısından önemlidir. Paslanmaz korkuluk malzemeleri her zaman dikkatle seçilmelidir. Paslanmaz korkuluk bağlantı elemanları kaliteli olmalıdır. Aksi takdirde güvenlik açıkları ortaya çıkmaktadır. Korkuluklar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Merdivenler, havuz kenarları, balkonlar hatta inşaat halindeki yapılarda korkuluk kullanımı yaygındır. Özellikle merdivenlerde kullanılan korkuluklar tırabzan olarak da adlandırılmaktadır. Küpeşte adı da korkuluklar için yaygın olarak tercih edilen adlar arasında yer almaktadır.

Kullanım Rahatlığı ve Güveni Bir Arada

Paslanmaz çelik korkuluk modelleri ve alüminyum korkuluk modelleri kullanımda rahatlık sağlamaktadır. Tırabzanlar kullanım alanları gereği sürekli insanların dokundukları alanlardır bu alanlarda parmak izi oluşması çok mümkün olsa da ürünlerde kullanılan malzeme hem iz oluşmasını engellemekte hem de tırabzanların kolay temizlenmesini sağlamaktadır. Kullanılan malzemenin sağlamlığı ile birlikte uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayan korkuluklarda paslanma, oksitlenme gibi kimyasal olaylar kesinlikle meydana gelmemektedir. Kaliteli malzemenin yapısı gereği hem ağır yüklerde hem de uzun süreli kullanımda performans gösteren korkuluk modelleri şıklığı ve güvenliği bir arada sunmaktadır.

Korkuluk Seçiminin Önemi

Korkuluk güvenlik gerekçeleri ile kullanıldığından dolayı seçim esnasında da güvenlik detayları öne çıkmaktadır. Malzeme kalitesinin çok önemli olduğu ürünlerden birisi olan paslanmaz korkuluk sistemlerinde çelik ve alüminyum öne çıkan malzemeler arasında yer almaktadır. Paslanmaz çelik korkuluk fiyatları kullanım süresi düşünüldüğünde oldukça ekonomik çözümler sunmaktadır. Genellikle güvenlik amacıyla tercih edilen korkulukların dekoratif amaçla kullanıldığı alanlarda vardır. Duvara monte olarak kullanılan sistemler işlevsel olarak kullanılsalar da bu uygulamalarda dekorasyon daha çok ağır basmaktadır. Yüksek güvenlik sağlayan korkuluklar günümüzde birbirinden şık tasarımları dikkat çekmektedir. Evlerde, dış mekanlarda, otellerde, plazalarda ve daha pek çok alanda tercih edilen paslanmaz korkuluk modelleri görsel şıklıkla birlikte güvenlik sunmaktadır.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş korkuluklar hem yurtiçinden hem de yurtdışından büyük ilgi görmektedir.Deneyimli bir ekibe sahip olan firmamız bir marka olma yolunda ilerlemektedir.Paslanmaz üretiminde kaliteli işler çıkaran firmamız çoğu ünlü mağazanın,otelin,villaların işlerini üstlenmiştir.Ve insanların takdirini kazanarak bugünlere gelmiştir.Türkiye’de bir numara olma yolunda giden şirketimiz dünyanın dört bir yanına da çalışmaktadır…