MASA LAMBALARI

Özellikle çalışma odalarında ve ofislerde sıkça kullanılan masa lambası çeşitleri dekorasyonda da oldukça önemli ve özel bir detay olarak da kullanılmaktadır. Alışkanlık olarak çalışma alanlarında yoğun olarak tercih edilen ve çalışma lambası olarak da adlandırılan lambalar günümüzde fiskos sehpalarda ya da komodinlerde de kullanılmaktadır. Masa lambaları genellikle iki farklı formla biliniyor olsa da avizelerle takım olan, post modern tasarımları ile dikkat çeken çeşitleri de dekorasyonun vazgeçilmezi oluyor.

Masa Lambası Nasıl Seçilmeli?

Doğru masa lambası seçimi yapmak için mutlaka kullanım alanını ve amacını göz önünde bulundurmak gerekir. Masa lambası modelleri hem işlevsel hem de dekoratif olabilir. Ledli masa lambası çeşitleri genellikle iyi bir aydınlatma ihtiyacı olan çalışma ortamlarında tercih edilir. Çalışma ortamlarında tercih edilecek çalışma lambası çeşitlerinin boyunun ayarlanabilir olması önemlidir. Göz hizasında sabit kalan lambalar uzun süreli kullanımda rahatsız edici olmaktadır. Bunun önüne geçmek için ayarlanabilir modeller tercih edilmelidir. Banker masa lambası olarak bilinen genellikle yeşil masa lambası tercih edilmek istendiğinde kullanılan modeller de vintage bir dekorasyon detayı olarak aydınlatma seçenekleri arasında yer alıyor. Masa lambası modelleri avizeler ve aplikler ile takım olarak tercih edilebilirken bağımsız modeller de farklı tasarımları ile aydınlatma seçeneklerine uyum sağlayabiliyor. Daha klasik olan kumaş abajurlu modeller yatak odalarında sık kullanılırken şamdan formunda olan ya da dökümden üretilen lamba çeşitleri salonlarında sıkça tercih ediliyor.

Entelektüel Şıklık İçin

Masa lambaları salonlarda ya da çalışma odalarında farklı bir köşe yaratmak için de tercih edilmektedir. Okuma koltuğu ya da okuma alanı için tercih edilecek lambalar ışık ayarı yapılabilen masa lambaları arasında yapılırsa daha kullanışlı olmaktadır. Dekorasyon amacıyla tercih edilen lambalarda lamba ayağında kullanılan detaylar bile oldukça önemlidir. Ufak bir masa lambası ile bir mekanın bütün havasını değiştirmek veya mekanda özel bir alan oluştururken bu lambaları kullanmak mümkündür. Aydınlatmayı destekleyen ya da ana aydınlatma araçları yerine tercih edilen bu lambalarda hem modern hem de tarihi çizgiler sıkça kullanılmaktadır. Bu yüzden her dekorasyon trendine uyum sağlayacak çeşitleri kolayca bulmak mümkündür.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş masa lambaları ile evinize, iş yerinize ve bahçelerinize güzel bir hava katın.