AVİZELER

Günümüzde avize seçimi için yüzbinlerce modele göz atmak mümkün olduğundan dolayı karar vermek zorlaşıyor. Birbirinden kaliteli ve şık avizeler seçim sürecinde oldukça kafa karıştırsa da avize seçiminde ihtiyaçların belirlenmesi ön plana çıkıyor. Avize seçerken kullanılacak alan mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Sadece çok güzel olduğu için tercih edilen bir avize doğru ışığı sağlamayacağından dolayı tatmin etmeyebilir. Mekanın genişliği ve genel renk tonları avize seçiminde ön plana çıkarken kullanım ihtiyaçlarını da mutlaka değerlendirilmelidir. Bazı avize modelleri uzaktan kumandalı ya da zamanlama özellikli olabilmektedir. Çocuk odalarında ya da yatak odalarında bu tür avizeler tercih edilebilir. Ayrıca günlük kullanım alışkanlıklarına göre yemek saatinde daha parlak olacak, gecenin geç saatlerinde daha loş ışık verecek şekilde ayarlanabilen avizeleri de kalabalık mekanlarda tercih etmek mümkündür.

Kaliteyi Ön Plana Çıkarın

Avizeler aydınlatmanın kalbi olduğundan dolayı bu ürünlerde malzeme kalitesi çok önemlidir. Uzun ömürlü ve rahat kullanılabilir avizeye sahip olmak için dikkat edilmesi gereken temel noktalar vardır. Yeni model avizeler de kullanılan farklı metaller olsa da pirinç ya da paslanmaz çelik avizelerde kullanılan metaller arasında ön plana çıkmaktadır. Avizeden elde edilmek istenen ışık oranına göre renkli cam tercihi yapılması gerekir. Renkli cama sahip avizelerde ışık verimi %40 azalacağından dolayı renkli camlı avizeleri daha büyük tercih etmek ya da ışığa çok ihtiyaç olmayan alanlarda tercih etmek doğru olacaktır. Işıklandırma hassasiyetinde kristal avizeler için kullanılan kristalin kalitesine de dikkat etmek gerekir.

Geçmişi orta çağa kadar uzanan avizeler uzun yıllar boyunca statü simgesi olarak insan hayatında yer almıştır. Ahşap avizelerin üzerine yerleştirilen mumlar ile aydınlatma sağlayan dönem insanları bu avizeleri evleri, ibadethaneleri ve balo salonlarını aydınlatmak için kullanmayı tercih etti. Döneminde statü simgesi olan avizeler günümüzde modern ve post modern çizgiler ile her evde yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca Bohemya ve Venedik bölgelerinde üretilen ve ışık oyunları ile dikkat çeken avize modelleri dünyaya yayılmaya başladı. Modern avizeler her geçen gün yeni modeller ile hayatımıza girerken alışılmış avize tasarımlarını da yerini daha orijinal ve kullanışlı tasarımlara bırakmaktadır. Bir kadın için takıları ne anlama geliyorsa bir ev için de avizeler aynı anlamı taşımaktadır. Dekorasyonun tamamlayıcı ve vazgeçilmezi olan şık avizeler ile mekanlara farklı dokunuşlar yapmak mümkündür.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş avizeler insanların dikkatini çekmektedir.Bu işe başlamamıza neden olan avize işini özenle yapan şirketimiz deneyimli ekibi ile size fikirler verecek ve üretimde bulunacaktır.Yaptığı pirinç avizeler ile kendisinden söz ettiren firmamız marka olma yolunda ilerlemektedir…