FERFORJE KORKULUK

Fransızca bir kelimeden gelen ferforje demirin yüksek ateşte dövülmesiyle şekillendirilmesi anlamına geliyor. Son derece sağlam olan ferforje hem ev içerisinde hem de dış mekanlarda rahatça kullanılabiliyor. Ferforje masa, sandalye gibi mobilya malzemelerinin yanı sıra ferforje aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Özellikle en çok tercih edilen noktalardan bir tanesi de korkuluk olarak karşımıza çıkıyor. Üst katlarda ya da merdivenlerde korkuluk olarak kullanılan malzeme son derece sert ve dayanıklı olduğu için önemli bir güvenlik önlemi sağlıyor. İstenilen şekilde renklendirilebilen malzeme dış mekanlarda ise en çok balkon korkuluğu olarak kullanılıyor. Tasarım esnekliği sayesinde sadece iç mekanların değil dış mekanların dekorasyonunda da kullanılabiliyor.

Ferforje Nedir?

Son yıllarda sıkça tercih edildiği için genel olarak ferforje nedir gibi sorularla sıkça karşılaşılabiliyor. Ferforje dünyada önemli yerlerde de kullanılıyor. Dünyanın en büyük başkentlerinden birisi olan Paris’in simgesel anıtı Eyfel Kulesi ferforje yapısı ile yıllar sonra bile hala dimdik ayakta duruyor. %0.08’den daha az karbon oranına sahip malzeme bu sayede inanılmaz derecede dayanıklılık sağlıyor. herhangi bir şekilde eğilip bükülemeyen malzeme özellikle evlerde ve iş yerlerinde önemli birer güvenlik önlemi olarak kullanılıyor. Demir ile üretilen ferforjeye sıcakken istenilen her türlü şekil veriliyor ancak sağlam yapısından dolayı soğuduktan sonra şeklini değiştirmek herhangi bir şekilde mümkün olmuyor.

Uyumlu Bir Yapıya Sahip

Ferforje ürünler çok çeşitli yerlerde kullanılmak üzere çok çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Özellikle iç mekanda bir güvenlik önlemi olarak kullanılan ferforje her türlü şekillendirmeye uyum gösteriyor. Kolay renklendirilebildiği için de iç mekanlarda önemli bir dekorasyon parçası oluyor. Korkuluklarda kullanılan ferforjeler doğru renklendirmeyle ve şekillendirmeyle bulunduğu ortamın daha zarif ve göz alıcı olmasını sağlıyor. Siyah, beyaz ya da altın rengi gibi bir çok renk seçeneği ile renklendirilebilen korkuluklar ince detayları sayesinde aynı zamanda göze de hitap ediyor. Korkuluklar ve diğer ferforje aksesuar çeşitleri sağlam yapıları sayesinde büyük yük altındayken bile hiç bir şekilde bükülmüyor, eğilmiyor, kırılmıyor ya da parçalanmıyor. Bu sayede kullanıldığı ortam daha güvenli bir hale getirilirken istenmeyen olayların daha yaşanmadan önüne geçmek mümkün oluyor.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilen ferforje korkulukları ile evinize, iş yerinize ve bahçelerinize güzel bir hava katın.

 

Anahtar Kelimeler: ferforje , ferforje nedir , ferforje ürünler , ferforje aksesuar , ferforje masa , ferforje dekorasyon ürünleri, ferforje merdiven korkuluğu , merdiven korkuluğu modelleri , alüminyum balkon korkuluğu , ferforje pencere korkuluğu , balkon korkuluğu fiyatları