MASA VE SEHPALAR

Masa ve sehpalar mekanların olmazsa olmaz kullanışlı ürünleridir. Bu ürünlerin dekorasyona ise katkısı oldukça fazladır. İşlevsellik açısından her mekanda mutlaka bulunması gereken masa ve sehpalar farklı özellikleri ve kullanım şekilleri ile dikkat çekmektedir. Dekoratif amaçlı tercih edilen ürünler aynı anda fonksiyonel çözümlerde sunmakta oldukça başarılıdır. Cam sehpa, metal sehpa, ahşap sehpa, pirinç sehpa, mermer sehpa ya da sertleştirilmiş plastikten üretilen masa ve sehpalar dekorasyonda her tarza rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir.

Masa ve Sehpa Seçimi

Hem dekoratif hem de fonksiyonel bir seçim yapmak için kullanım ihtiyaçlar detaylı bir şekilde belirlenmelidir. Günümüzde daralan mekanlar göz önünde bulundurularak yapılan tasarımlar oldukça işlevsel çözümler sunmaktadır. Masa olan sehpa modelleri dar alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Şık bir sehpadan işlevsel bir masaya dönüşen ürünler farklı renk seçenekleri ve tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Fonksiyonel tasarımların yanı sıra kullanım alanlarına göre fiskos sehpa, orta sehpa, zigon sehpa ve yan sehpa olarak ayrılan sehpa modelleri ahşap, metal, pirinç, döküm veya cam malzemeden üretilmektedir. Masalar da aynı şekilde kullanım alanlarına göre farklılaşsa da pirinç masa ya da metal çerçeve üzerinde ahşap, metal ya da cam tabla ile üretilir. Bu ürünlerin seçiminde kullanım alanı öne çıkar. Cam tablalı ve metal çerçeveli bir sehpa ya da masa yemek odalarında, mutfaklarda konforlu bir kullanım sağlarken cam tablalı ahşap çerçeveli tasarımlar dekoratif açıdan daha güçlü olarak tercih edilmektedir. Masa sandalye uyumunu da göz önünde bulundurarak tercih yapmak mekan dekorasyonunu bütünleştirmeyi sağlayacağından dolayı önemlidir.

Tasarımda İşlevsellik Arayın

Her tasarımın kendine has bir şıklığı ve güzelliği vardır. Bazen sadece güzel bir görüntü elde etmek bazen de aldığınız ürünü depolama alanı gibi alternatif işlevler için de kullanmak istenebilir. Çok yönlü tasarımların öne çıktığı masa ve sehpa modelleri ve ile farklı konseptler yaratabilirsiniz. Masa sandalye takım seçeneklerinin yanı sıra sehpa, masa ve sandalye takımları da tercih etmek mümkündür. Ahenkli bir dekorasyon anlayışı elde etmek ama takım kullanmak istemeyenler içinse benzer malzemelerle üretilen ve tasarım olarak uyum sağlayan ürünler birlikte kullanılabilir.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş masa ve sehpalar ile evinize, iş yerinize ve bahçelerinize güzel bir hava katın.