BAYRAK DİREKLERİ

Bakır ve çinko karışımından elde edilen pirinç kolay işlenebilen ama tok bir malzemedir. İçeriğinde bulunan bakır oranına göre işlenebilirlik oranı ve rengi değişmektedir. %55 oranından daha az bakır içeren pirinçler kolay işlenemez ve döküme uygundur. Toz haline getirildikten sonra lehim işleminde kullanılmaktadır. Pirinç bayrak direkleri sarı renkten metal rengine göre değişmektedir. Sarı bayrak direkleri genellikle makam bayrakları ya da ufak bayraklar için tercih edilirken metal rengi olanlar büyük bayrak direkleri için tercih edilmektedir. Pirinç bayrak uçlar da paslanmaz bayrak uçları arasında yer aldığından dolayı özellikle makam arabalarında ve açık havada duran bayraklarda şık bir görünüm sağlamaktadır.

Dekoratif Tasarımlar

Bayrak direkleri genellikle özel günlerde ve makamlarda yoğun olarak kullanılsa da farklı kullanım alanları da vardır. Gösterilerde ya da tiyatrolarda dekor olarak kullanılan bayrak direkleri özel olarak tasarlanabilir. Lazer kesim bayrak direkleri farklı tasarımlara sahip olabilirler. Osmanlı motiflerinin yer aldığı bayrak uçları da özel uygulamalar ile hayata geçirilmektedir. Gemilerde, araçlarda, derneklerde de bayrak kullanımına rastlanmaktadır. Bu tür yerlerde kullanım alanına ve prosedüre göre özel bayrak direkleri ve uçları yapılmaktadır. Bazı alanlarda krom paslanmaz direkleri kullanmak da gerekebilir. Bu tür alanlar da kullanılacak direkler için özel siparişler de alınmaktadır.

Bayrak Direkleri Kaç Çeşittir?

Tören bayrakları, makam odası bayrakları, askeri flamalar, masa bayrakları sık kullanılan bayrak çeşitleri arasında yer almaktadır. Her bayrağın farklı bir kullanım alanı ve şekli vardır. Bayrak kullanımı oldukça hassas davranılması gereken bir konu olduğundan dolayı bayrak direkleri için belirlenen standartlar dikkatle uygulanmaktadır. Göndere çekilen bayraklar için belirlenmiş boyutlara uyulması gerekir. Bu yüzden bayrak modelleri ve bayrak direkleri dikkatle seçilmelidir. Makam odalarında yer alan bayrak direklerinin boyu ve odada bulunması gereken nokta özellikle belirtilir. Standartlara uyması gereken direklerin istenilen renk ve şekillerde olması önemlidir. Paslanmaz bayrak direkleri dış mekanlarda sıkça tercih edilirken uzun süreli kullanım sağladıklarından dolayı iç mekanlarda da tercih edilmektedirler. Lazer kesim bayrak direkleri daha özel tasarımlarda kullanılmaktadır. Bayrak direklerinde el işçiliği özel talepler doğrultusunda yapılmaktadır.

 

Pirinç bayrak direkleri, sarı bayrak direkleri, en iyi bayrak modelleri, bayrak modelleri, paslanmaz bayrak direkleri, krom paslanmaz direkleri, lazer kesim bayrak direkleri, pleksi bayrak direkleri, makam bayrak direkleri, bayrak uçları, paslanmaz bayrak uçları, pirinç bayrak uçları,