LAZER KESİM MOTİFLER

Lazer kesim motifler hem iç cephe hem de dış cephe dekorasyon uygulamalarında sıkça tercih edilmektedir. Bina kaplamaları, kapı tasarımları ile birlikte dış cephede oldukça dikkat çeken pirinç kesim motifler farklılık arayanlara özgün ve göz alıcı seçenekler sunmaktadır. İç cephede tavanlarda, duvarlarda veya merdivenlerde kullanılan pirinç lazer kesim motifler ile ihtişamlı, otantik ya da post modern bir çizgi yakalamak mümkündür. Birbirinden farklı tarzları uygulamayı mümkün kalan lazer kesim sayesinde hayal gücünün ötesine geçen tasarımları ortaya çıkararak kullanmak özgün olmanın ilk şartlarından birisidir. Pirinç dekorasyon malzemelerinde sık kullanılan bir alaşımdır. El işçiliğine çok yatkın olan alaşım aynı zamanda çok dayanıklı olduğundan ötürü de tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her türlü tasarım CNC lazer kesim motifler sayesinde kolayca uygulanmaktadır.

Her Alanda Yüksek Verim

Pirinç kalitesi ile de her alanda tercih edilen bir malzemedir. Dış cephe malzemelerinin paslanmaz, hava şartlarına dayanıklı ve yıpranma kat sayısının düşük olmasına dikkat edilir. Kısa sürede tepkimeye giren metaller dış cephede sık tercih edilmemektedir. Pirinç kesim motifler ise pirincin dayanıklı bir malzeme olmasından dolayı dış cephede rahatlıkla tercih edilmektedir. İç cephede de sorun yaşanabileceği düşünülen banyo, sauna, yüzme havuzu ya da lavabo gibi alanların dekorasyonunda da rahatlıkla pirinç kesim motifler tercih edilebilir. Motif çeşitleri ve uygulama alanlarının genişliği ile dikkat çeken lazer kesim  motifler özgün tasarımlarla dekorasyonda önemli bir yere sahiptir.

Özel Hissetmenin En Kolay Yolu

Lazer kesim motifler kullanım olarak yaygınlaşmaya başlasa da sıradanlaşmaktan oldukça uzaktır. Motif çeşitleri ile ilgili bir sınırlama olmadığında dolayı her uygulama kendine özgü olmaktadır. Bu sayede uzun süreli bir moda trendi yakalamak dekorasyonda nadir olarak mümkün olmuştur. Pirinç bakır krom alaşımı olduğundan dolayı rengini alaşım oranları belirler. Bakır oranına göre rengi kolayca altın rengi olabilen pirinç yeşil altına benzeyen rengi ya da bakıra yakınsayan renk seçenekleriyle de tercih edilmektedir. Farklı renk ve uygulama seçeneklerinin bir araya gelmesi ile özel sipariş motifler ile eşsiz uygulamaları mümkün kılan pirinç dekorasyonda vazgeçilmezdir.