SANDALYE TASARIMLARI

Dekorasyon fikirleri arasında sandalye kullanımı oldukça yaygındır. Tasarım ya da fonksiyonellik olarak çok yönlü olan sandalye tasarımları mekanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sandalye tasarımlar ile ilgili en büyük handikap masa sandalye birlikteliği ile başlar. Elbette masa ve sandalye birlikteliği alanların vazgeçilmezidir ancak sandalyeler tek başlarına da oldukça etkileyici dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Tekli olarak kullanılan sandalyelerin öne çıkan özellikleri özel ve dikkat çekici detaylar içermeleri ve gösterişli malzemeleridir. Pirinç, döküm, cam, ahşap gibi farklı malzemeler ile çok ilginç sandalye tasarımları dekoratif fikirlerle birlikte kullanılmaktadır.

Doğru Alanda Doğru Karar

Masa ve sandalye birlikteliği toplantı salonlarında, yemek odalarında, ofislerde, mutfaklarda kısacası insanların birlikte vakit geçireceği tüm alanlarda tercih edilir. İç mekanlarda cam masa sandalye ya da rattan masa sandalye modelleri oldukça dikkat çekmektedir. Masa ve sandalye tasarımlarda dış mekanlarda farklı malzemeler kullanılmaktadır. Metal masa sandalye takımları dış mekanların ya da yazlık bölgelerin ilgi çeken tasarımları arasında yer almaktadır. İşlevsel olarak vazgeçilmez olan bu ikililerin yanı sıra tekil olarak dikkat çeken sandalye tasarımları özel alanlar yaratmak için de tercih edilebilir. Dekoratif bir mobilyadan tasarım bir ürüne kadar geniş bir yelpazede üretilen sandalye çeşitleri dekorasyonda farklılık elde etmek isteyenler başlı başına bir parça olarak sandalye tercih edebilirler. Bekleme salonlarında, mağazaların oturma alanlarında ya da evlerin antrelerinde de farklı tasarımlı sandalyeler tercih edilmektedir.

Her Mekanı Düşünün

Bir güzellik salonunda bir ayakkabı mağazasına kadar tek başına sandalye kullanımının tercih edildiği alanlar vardır. Yaygın olarak koltuk kullanımı gözlemlense de konforlu ve tarz sandalye tasarımları dış ya da iç mekanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle döküm modeller dış mekanlarda tek olarak rahatlıkla kullanılabilirken koltuk ile sandalye arasında kalan, minderli modeller iç mekanlara şıklık katmaktadır. Uzanma koltuğu ya da bank görünümlü sandalye tasarımları da modernden vintage tasarım trendlerinin hepsine başarıyla uyarlanmaktadır. Masa ve sandalye birlikteliğinden uzaklaşmak farklı tasarımlarla dikkat çeken sandalyeler için yeni kullanım alanları keşfetmek için yeterli olacaktır.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş sandalyeler ile evinize, iş yerinize ve bahçelerinize güzel bir hava katın.