PLEKSİ KORKULUK

Renkli ve renksiz olarak üretilebilen plastik cam olan pleksiglas özellikle merdiven konstrüksiyonlarında sıkça kullanılabiliyor. Son derece dayanıklı olan pleksi aynı zamanda saydam veya yarı saydam olarak da üretilebiliyor. Genellikle levha olarak bulunan pleksiglas 90 santigrat dereceye ısıtılarak yumuşatılıyor. Isıtıldıktan sonra ise kalıplanarak şekil veriliyor. Camdan daha dayanıklı ve hafif olan pleksiglas fiyatları ile cama göre daha fazla tercih ediliyor. Pleksiye istenilen her türlü şekil verilebiliyor. Bu sayede ev dekorasyonunda rahatça kullanılabiliyor. Son yıllarda sıkça kullanılmaya başladığından dolayı etrafta pleksiglas nedir gibi sorular sıkça duyuluyor. Özellikle ev içi dekorasyonda git gide daha fazla tercih edilen pleksi kolay bir kullanım sunuyor.

Dekorasyona Uygun

Pleksiglas levha kolay şekillendirilebildiği için ev veya iş yerinde dekorasyona da yardımcı oluyor. Özellikle korkuluk olarak kullanılan pleksi darbelere karşı dayanıklı olduğu için mükemmel bir güvenlik sağlıyor. İçerisine yerleştirilebilen ışıklandırma sayesinde bulunduğu ortama hem alternatif dekorasyon sağlarken hem de farklı bir hava oluşturuyor. Opak, Şeffaf ve floresan renklerde üretilebilen malzeme iklim şartlarına karşı koymayı başarıyor. Hiç bir zaman solmayan ya da kırılmayan pleksiglas hem iç hem de dış mekanlarda rahatça kullanılabiliyor. Bakır sertliğinde olan malzeme bir kere soğuduktan sonra şeklini sürekli olarak koruyabiliyor.

Her Şekilde Kullanılabilir

Pleksi kolay şekil verilebilir olduğu için rahatlıkla her yerde kullanılabiliyor. Döküm levha olan pleksi üreticileri de üretim esnasında zor durumda bırakmıyor. Bu sayede maliyet olarak da son derece makul oluyor. Ekstruder levhalar gibi pleksiglas levha da şişirmede, şekillendirmede veya kesimde herhangi bir problem çıkarmıyor. Aynı zamanda yoğunluğu, yumuşama noktası, genleşme katsayısı ve sertliği standartlara uygun olan pleksi yüksek polimer sayısı sayesinde bir çok yerde tercih ediliyor. Darbelere karşı son derece dayanıklı olan malzemenin %92 ışık geçirgenliği bulunuyor. Pleksi darbelere camdan 6 kat daha fazla dayanıyor. Keskin kenarlı olmadığı için yaralanmalara da sebep olmuyor. Isı geçirgenliği ise camdan %20 daha fazla olan ısı geçirgenliği sayesinde cama göre çok daha tercih edilebilir oluyor.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş pleksi korkuluklar ile evinize, iş yerinize ve bahçelerinize güzel bir hava katın.

Anahtar Kelimeler: pleksiglas üreticileri , pleksiglas korkuluk , pleksi tabela , pleksi fiyatları , pleksi levha , pleksi kutu , pleksi korkuluk , pleksi kesim , pleksi glass , pleksi harf , pleksi boru , pleksi stand , pleksi glas , şeffaf pleksi