PİRİNÇ KORKULUK

Dekorasyonun vazgeçilmezi olan pirinç dekorasyon ürünleri evlerde farklı alanlarda sıkça tercih edilmektedir. Pirinç korkuluklar ise yaşam ve çalışma alanlarında oldukça fazla kullanılan ürünlerdir. Rengi ile ortamların daha aydınlık gözükmesinde etkili olan pirinç merdiven korkuluğu tasarımları uzun ömürlü olmaları ile de dikkat çekmektedir. Uzun ömürlü ve etkileyici tasarımları ile dikkat çeken pirinç korkuluk modelleri sayesinde alanlarda oldukça gösterişli ve etkileyici değişiklikler yapmak mümkün oluyor.

Dekorasyonda İlk Akla Gelen: Pirinç

Pirinç dekorasyon detayları oldukça fazla tercih edilen ve dayanıklı olan uygulamalar olduğundan dolayı merdiven tırabzanları ve balkon korkuluk modelleri arasında da oldukça yaygındır. Pirinç korkuluk modelleri özellikle sarı boru olarak bilinen ışıltılı ve etkileyici ürünler olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Pirinç pleksi korkuluk ve pirinç cam korkuluk çeşitleri de farklı görünümleri ile dikkat çeken ürünlerdir. Mekanlarda farklılık yaratmak için tercih edilen pirinç ürünler kolay işlenme özelliği ile ferforje ve lazer kesim teknikleri ile hayallerin ötesinde desenlere sahip olabilirler. Desen ve tasarımda çeşitlilik sunan pirinç dekorasyon öğeleri ile altın veya gold renginin gücünü başarılı bir şekilde kullanmak mümkündür. Alaşımda bulunan bakır oranına göre rengi değişen pirinç bu özelliği ile her zaman farklılık sunmaktadır. Detaylarda yatan şıklık ile ortaya çıkaran görüntüler uzun yıllardır pirinç dekorasyon parçalarının vazgeçilmez olmasını sağlamaktadır.

Dayanıklılık ve Şıklık Bir Arada

Altın ve gümüş gibi değerli metaller arasında yer alan pirinç yüzyıllardır dekorasyonda favori olarak tercih edilmektedir. İnsanlık tarihinde 10.000 yıllık bir geçmişi olan pirincin dekorasyonda tercih edilmesinin çok farklı sebepleri vardır. Pirinç dekorasyon ürünleri şıklık ve kaliteyi bir araya getiren ürünler olduklarından dolayı uzun yıllar statü amacıyla kullanılmıştır. Oldukça sert bir malzeme olan pirinç içeriğindeki bakır ile birlikte kolay bir şekilde işlenebilmektedir. Bakır alaşımları yaygın olarak tercih edilse de alaşımda bakır oranı %50’inin üzerinde değilse işlenmesi de o kadar zor olmaktadır. Isıl işlem uygulanmadan işlenebilen alaşımlar ise bağlantı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Pirinç korkuluk çeşitleri de hem dayanıklılık ve tasarımı bir arada sunabildiğinden dolayı çok sık tercih edilen malzemelerdir.

Timo Dekorasyon tarafından özenle üretilmiş pirinç korkuluklar hem yurtiçinden hem de yurtdışından büyük ilgi görmektedir.Deneyimli bir ekibe sahip olan firmamız bir marka olma yolunda ilerlemektedir.Pirinç korkulukta kaliteli işler çıkaran firmamız çoğu ünlü mağazanın,otelin,villaların işlerini üstlenmiştir.Ve insanların takdirini kazanarak bugünlere gelmiştir.Türkiye’de bir numara olma yolunda giden şirketimiz dünyanın dört bir yanına da çalışmaktadır…

 

Anahtar Kelimeler: pirinç dekorasyon , cam korkuluk detayı , metal pirinç , sarı boru , pirinç korkuluk , merdiven korkuluğu , prinç levha , balkon korkuluk modelleri , merdiven trabzanları , pirinç lama , korkuluk sistemleri , balkon korkuluğu , merdiven korkuluk, küpeşte , pirinç metal, küpeşte modelleri , balkon korkulukları fiyatları